top of page

W wielkim skrócie

Nie zastanawiasz się,  który samochód warto zakupić jako inwestycje, to my dobierami pojazdy do naszej stajni

Stajesz sie właścicielem wyjątkowych koni mechanicznych, samochodów ciężko dostępnych na rynku

Nie musisz inwestować ogromnych kwot, aby móc skorzystać z najbardziej rentownego i bezpiecznego sposobu inwestycji dostępnego dotychczas dla nielicznych

Nie martwisz się przechowywaniem inwestycji, kosztami stałymi, ubezpieczeniami, serwisami, przeglądami i innymi opłatami stałymi, wszystko to jest po stronie klubu

Nabywasz udziały, które już w momencie nabycia, mają wyższą wartość

Będąc naszym klubowiczem, masz dostęp do wyjątkowych samochodów i wyjątkowej metody ochrony i pomnażania swojego kapitału

Nie płacisz żadnych składek za członkostwo i abonamentów, jak to ma miejsce w innych klubach, tutaj każda włożona złotówka zamienia się w Twoje konie mechaniczne i wróci do Ciebie z zyskiem

Wspierasz z nami akcje mające na celu promowanie historii wyjątkowych samochodów oraz prace nad ich przetrwaniem dla kolejnych pokoleń

Uczestniczysz w klubowych eventach, spotkaniach, szkoleniach, otrzymujesz oficjalną kartę klubową 

Image by Viktor Theo
Wykres inwestycyjny

Inwestowanie w wyjątkowe samochody, nie jest popularnym narzędziem inwestycyjnym. Jeszcze do niedawna opcja ta dostępna była wyłącznie dla hermetycznego, elitarnego środowiska ludzi bardzo zamożnych, często multimilionerow.

Postanowiliśmy stworzyć mecenat, elitarny klub kolekcjonerów koni mechanicznych dostępny dla szerokiego grona ludzi kochających wyjątkowe samochody. Dzięki temu, praktycznie każdy, może stać się właścicielem wyjątkowego samochodu, bez konieczności ponoszenia bardzo wysokich wkładów inwestycyjnych.

Dlaczego inwestować w samochody kolekcjonerskie?

Powyższy diagram przedstawia, jak wyglądają inwestycje w samochody kolekcjonerskie w stosunku do inwestycji, w między innymi, diamenty, tak modne złoto, czy w sztukę i inne. Diagram w jasny sposób ukazuje, przewagę inwestycji w samochody w stosunku do innych, w krótszym i dłuższym terminie, w zakresie rentowności inwestycji. Proszę zwrócić w tym miejscu szczegółną uwagę, na czas inwestycji, różnice w stosunku do innych rodzajów, widoczne są przede wszystkim w przypadku inwestycji długoterminowych. Inwestycje w samochody są wielokrotnie bardziej rentowne na przestrzeni lat. Także ryzyko tych inwestycji jest niższe, limitowane edycje samochodów są na rynku pożądane tym bardziej im są one mniej dostępne, a samochodów z czasem ubywa, a nie przybywa.

diagram.png

Wyszukujemy i kupujemy wyjątkowy samochód

Ponad 10 lat doświadczenia, w poszukiwaniach wyjątkowych samochódow. Mamy kontakty na całym świecie, samochody pochodzą z prywatnych kolekcji, aukcji, czasem odnajdowane są po latach zapomnienia, podobnie jak słynne Ferrari odnalezione w stodole na zdjęciu obok..

Co kluczowe, w naszej stajni pojawiają się auta wyłącznie w kolekcjonerskim stanie oraz średnio ich wartość inwestycyjna jest około 20% niższa od rynkowej, co w praktyce oznacza, że w momencie zakupu udziałów, zarabia sie od razu około 20%. Następnie wartość samochodu zmienia się w czasie, z racji doboru modeli, długoterminowo wartość samochodu rośnie.

_GZktkqTURBXy8yNmU2MjY0MGY3MDk2NGRlM2Q5M
Image by Obi Onyeador

Samochód zostaje wystawiony, jako kolejny projekt i udostępniony dla szerokiego grona obecnych oraz nowych udziałowców

I tu dochodzimy do sedna sprawy. W tym miejscu nasi kolekcjonerzy i inwestorzy, zdobywają kolejne konie mechaniczne do swojego portfolio. Minimalny możliwy do nabycia udział wynosi tylko 1% wartości inwestycyjnej auta, w naszym klubie przeliczamy to na konie mechaniczne. Dla przykładu inwestując w 510 konnego Aston Martina udział w wysokości 2%, otrzymuje się 10,2 koni mechanicznych Aston.

Zasady inwestycji są proste, w momencie nabycia udziałów, na podstawie wartości inwestycyjnej oraz realnej wartości rynkowej, znany jest zysk inwestycyjny na starcie. Wraz z upływem czasu, wartość samochodu długoterminowo rośnie, a więc i wartość udziałów rośnie proporcjonalnie.

Image by Sam Pearce-Warrilow

Konie mechaniczne na start!

Każde zakończenie projektu świętujemy z udziałowcami projektu, wygląda to różnie, w zależności od preferencji tj. szkolenia, trackday i wiele innych, wszystko w towarzystwie koni mechanicznych

Samochód jest bezpiecznie przechowywany

Nasze klubowe samochody przechowywane są z najwyższą starannością, dbając o ich bezpieczeństwo oraz optymalne warunki, tak aby ich wartość mogła w ciszy i spokoju wzrastać. Część samochodów znajduje się u naszych klubowiczów, część miejsc przechowania samochodów jest objęta tajemnicą, część znajduje się w miejscach, gdzie można je podziwiać, w muzeach, niejednokrotnie podkreślając wyjątkowe okazje, swoją obecnością.

bank-vault-door.jpg

Zakończenie inwestycji - sprzedaż samochodu

Status klubu zezwala na nabycie maksymalnie 49% udzialów. Nie ma minimalnej ilości udziałowców. Umowa nabycia udziałów gwarantuje zwrot zainwestowanych środkow w raz z wypracowanym zyskiem inwestycyjnym po sprzedaży samochodu. O terminie sprzedaży samochodu decyduje głos wiekszości udziałowców, czyli 51%, jednak nie może to nastąpić wcześniej niż rok od zakończenia projektu, czyli od nabycia 100% udziałów przez udziałowców. Zdarza się, w związku z tym, iż samochody sprzedawane są przez klub szybko, po roku, są również samochody, które pozostały w rękach naszych udziałowców do dnia dzisiejszego i nie jest planowana nadal ich sprzedaż.

Klub wspiera udziałowców w procesie sprzedaży, samochody przedstawiane są szerokiemu gronu odbiorców w ogólnie dostępnych mediach, na aukcjach i licytacjach, w Polsce i poza granicami.

Image by Bill Oxford
bottom of page